Zasady Rejestracji i Przyjęcia Do Szpitala
REJESTRACJA PACJENTA W TRYBIE PLANOWYM
Planowane przyjęcia odbywają się od poniedziałku do piątku od 7:00 do 14:30 w Centralnej Rejestracji – Wejście Główne „A”. Pacjent zgłaszający się do przyjęcia w trybie planowym w celu przyjęcia do szpitala przedkłada:
- skierowanie lub kod skierowania do szpitala,
- dokument tożsamości z numerem PESEL,
- ewentualne wyniki badań.
REJESTRACJA PACJENTA ZE SKIEROWANIEM BEZ USTALONEGO TERMINU
Rejestracja pacjentów, którzy zgłaszają się do przyjęcia ze skierowaniem bez ustalonego terminu przyjęcia odbywa się od poniedziałku do piątku godzinach od 7:00 do 14:30.
PRZYJĘCIE PACJENTA BEZ SKIEROWANIA
W przypadku gdy do szpitala zgłosi się pacjent bez skierowania osoba przeprowadzająca
w ramach TOPSOR triage kwalifikuje pacjenta:
- na SOR,
- do Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej (po 18.00 i w dni wolne od pracy).
PRZYJĘCIE PACJENTA W TRYBIE NAGŁYM
Każda osoba zgłaszająca się do naszego SOR w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia zostanie przyjęta. Nie ma znaczenia czy osoba taka zgłosiła się sama czy została przywieziona przez zespół ratownictwa medycznego. O kolejności przyjęć pacjentów nie decyduje kolejność zgłoszenia się w SOR, a ich stan zdrowia, który jest weryfikowany przez personel medyczny.
W dniu przyjęcia do Szpitala pacjent powinien zgłosić się na czczo w godzinach rannych do Centralnej Rejestracji (wejście A). Jedynie osoby przyjmujące leki w związku z nadciśnieniem i cukrzycą powinny zjeść lekkie śniadanie oraz przyjąć leki zgodnie z zaleceniami lekarza.
Prosimy zabrać do szpitala:
• najświeższe wyniki badań (wykonane nie później niż tydzień przed planowym zabiegiem), wyniki ostatniej cytologii,
• potwierdzoną grupę krwi (grupa ze starego dowodu lub tzw. „krew karta” NIE są akceptowane),
• dokumentację medyczną z dotychczasowego leczenia (karty informacyjne, wypisy, opinie i konsultacje). • do zabiegu ginekologicznego prosimy o dostarczenie dokumentacji z leczenia chorób współistniejących oraz aktualne zaświadczenie od lekarza specjalisty, że nie ma przeciwwskazań do wykonania operacji wraz z zaleceniami okołooperacyjnymi.
Prosimy także o niedoczepianie rzęs i pozostawienie palca wskazującego i kciuka nie pomalowanego lakierem oraz bez pokrywy żelowej i hybrydowej.
W trakcie przyjmowania na oddział Pacjent zostanie poproszony o podanie danych osoby, której lekarz prowadzący może udzielić informacji o stanie zdrowia pacjenta.
Pacjent, który został skierowany do leczenia planowego w Szpitalu powinien również zabrać ze sobą:
• używane dotychczas lekarstwa w oryginalnych opakowaniach lub pisemny wykaz leków stosowanych na stałe przez Pacjenta ze schematem ich przyjmowania,
• przybory toaletowe, środki higieny osobistej,
• piżamę / koszulę nocną lub dres, bieliznę, szlafrok, kapcie, klapki pod prysznic, ręczniki, pończochy przeciwzakrzepowe pierwszy stopień ucisku (pacjentki ginekologiczne),
• okulary, aparat słuchowy (jeśli dotyczą).
Co jeszcze można zabrać na oddział szpitalny?
• wodę mineralną niegazowaną, książkę, czasopisma,
• suszarkę do włosów*, elektryczną maszynkę do golenia*
*za używanie przez pacjenta własnego niesprawnego sprzętu elektrycznego szpital nie ponosi odpowiedzialności w zakresie ich użytkowania oraz powstałych szkód.