Specjalista urologii

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować że rozpoczął z nami współpracę dr n. med. Waldemar Szabłoński

SPECJALISTA CHIRURGII OGÓLNEJ (PROKTOLOG)

SPECJALISTA UROLOGII (FEBU)

Absolwent Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu z roku 2002 (obecnie Uniwersytet Medyczny), specjalista w chirurgii ogólnej oraz urologii (FEBU), posiada stopień naukowy doktora nauk medycznych.

Od 2002 do 2014 roku pracował w Klinice Chirurgii Ogólnej, Onkologii Gastroenterologicznej i Chirurgii Plastycznej Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego w Poznaniu. Od 2014 do 2018 roku zatrudniony w Oddziale Urologii z Pododdziałami Urologii Onkologicznej, Endoskopowego Leczenia Kamicy Układu Moczowego Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo Leczniczym SPZOZ w Poznaniu oraz w Katedrze i Klinice Urologii i Onkologii Urologicznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu na stanowisku adiunkta.

Obecnie od 2018 pracuje w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym „Dzieciątka Jezus” w Warszawie, będąc jednocześnie adiunktem w Klinice Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Posiada doświadczenie z zakresu diagnostyki i leczenia chorób układu moczowego m.in. kamicy nerek i moczowodu, chorób nowotworowych układu moczowego, przerostu łagodnego stercza, zaburzeń wzwodu oraz nietrzymania moczu. W armamentarium zabiegowym, które posiada znajdują się wszystkie operacje otwarte, laparoskopowe (w leczeniu nowotworów układu moczowego) , endourologiczne (w leczeniu kamicy układu moczowego) i rekonstrukcyjne ( w leczeniu zwężeń cewki moczowej, implantacji sztucznego zwieracza w nietrzymaniu moczu po radykalnej prostatektomii) z zakresu urologii onkologicznej i ogólnej.

W kręgu jego zainteresowań znajduje się diagnostyka i leczenie z zakresu chirurgii ogólnej i proktologii, onkologii gastroenterologicznej i endokrynologicznej, zaburzeń czynnościowych przewodu pokarmowego oraz chirurgicznej endoskopii zabiegowej.

Członek towarzystw naukowych: (Towarzystwo Chirurgów Polskich (TChP), Polskie Towarzystwo Urologiczne (PTU), European Association of Urology (EAU). Autor i współautor ponad 25 publikacji naukowych oraz rozdziałów w podręcznikach. Uczestnik sympozjów, kursów i konferencji naukowych poświęconych problematyce chirurgicznej i urologicznej

Zakres działalności:

  1. Urologia: diagnostyka i leczenie chorób czynnościowych i nowotworowych układu moczowego
  2. Proktologia: diagnostyka i leczenie chorób odbytu i odbytnicy (żylaki odbytu + stany ostre, kłykciny, szczeliny, polipy).
  3. Chirurgia ogólna: diagnostyka i leczenie chirurgiczne chorób czynnościowych nowotworowych przewodu pokarmowego.
  4. Endoskopia: wziernikowanie odbytu i odbytnicy ( anoskopia, rektoskopia) z pobraniem wycinków i diagnostyką histopatologiczną – na miejscu. Kwalifikacja do specjalistycznych badań endoskopowych ( gastroskopia, kolonoskopia)
  5. Zabiegi chirurgiczne i urologiczne w znieczuleniu miejscowym: usuwanie zmian skórnych (znamiona, włókniaki, tłuszczaki) z diagnostyką histopatologiczną, leczenie wrastających paznokci, operacje stulejki – obrzezanie, plastyka krótkiego wędzidełka.
  6. Zabiegi endoskopowe: gumkowanie żylaków odbytu metodą Barona

Rodzaje wykonywanych zabiegów:

  1. Pęcherz moczowy:
    – cystektomia radykalna otwarta i laparoskopowa, każde odprowadzenie moczu :moczowody w skórę, wstawka jelitowa Brickera i pęcherz jelitowy Studera
    – TURB – endoskopowa przezcewkowa resekcja guza pęcherza moczowego
    – litotrypsja złogów w pęcherzu moczowym
  1. Prostata:

– prostatektomia radykalna otwarta i laparoskopowa (laparoskopia to obecnie standard leczenia) z pełna limfadenektomią w przypadku nowotworów pośredniego i wysokiego ryzyka.
– otwarta adenomektomia przezpecherzowa – gruczolaka (BPH)
– TURP – endoskopowa przezcewkowa resekcja gruczolaka prostaty (BPH)

– ECHOLASER – przezkroczowa laserowa ablacja gruczolaka prostaty

  1. Nerka:
    – nefrektomia otwarta i laparoskopowa (laparoskopia to obecnie standard leczenia)
    – czesciowa nefrektomia NSS otwarta i laparoskopowa (laparoskopia to obecnie standard leczenia)
    – plastyka połączenia miedniczkowo – moczowodwego otwarta i laparoskopowa (laparoskopia to obecnie standard leczenia)

4. Moczowód:
– nefroureterektomia (nerka + moczowód) otwarta i laparoskopowa (laparoskopia to obecnie standard leczenia) w guzie moczowodu
– kazda rekonstrokcja moczowodu
– URSL – endoskopowe laserowe leczenie kamicy moczowodu

– FURSL – endoskopowe laserowe leczenie kamicy nerek

5. Cewka:

– Uretrotomia optyczna wewnętrzna – endoskopowe przezcewkowe rozcięcie zwężenia
– Operacje rekonstrukcyjne zweżenia cewki (przeszczepy błony śluzowej policzka)

6. Prącie:
– cześciowa i całkowita amputacja prącia z pełna limfadenektomią
– stulejka – obrzezanie

7. Jądro
– orchidektomia lub resekcja samego guza jezeli pacjent ma wyłącznie 1 jądro + ewentualne wszczepienie protez jąder jednoczasowe.
– zaotrzewnowa limfadenektomia

8. Nietrzymanie moczu:
– TOT taśma (kobiety)

– sztuczny zwieracz cewki moczowej (AUS) – mężczyźni po radykalnej prostatektomii

9. Przetoki pecherzowo pochwowe
– operacje przezpochwowe i przezbrzuszne