Szpital Średzki Serca Jezusowego Sp z o.o. przystąpił do realizacji programu pilotażowego Profilaktyka 40 PLUS.
Do programu pilotażowego kwalifikują się osoby od 40 roku życia które m.in. odpowiedzą na pytania ankietowe programu pilotażowego za pośrednictwem:
- infolinii 22 735 39 53 – (w godzinach 8:00-18:00)
- lub za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta.
Aby skorzystać z pakietu badań, pacjent będzie musiał wypełnić ankietę, która pozwoli na ocenę czynników ryzyka, umieszczoną w Internetowym Koncie Pacjenta. Na podstawie odpowiedzi udzielonych przez pacjenta zostanie wygenerowane e-skierowanie na badania diagnostyczne dedykowane dla każdego pacjenta w zależności od zidentyfikowanego problemu zdrowotnego. Przewiduje się również możliwość wsparcia przez konsultanta w ramach infolinii Domowej Opieki Medycznej https://www.gov.pl/web/domowaopiekamedyczna. Takie rozwiązanie jest przeznaczone dla osób, które nie skorzystają z formularza umieszczonego w IKP.
Informacja o tym, że dla danego uczestnika programu Profilaktyka 40 PLUS wystawione zostało e-skierowanie na badania, nie wymaga wydrukowania ani pobrania go z Internetowego Konta Pacjenta. Placówka medyczna, do której zgłosi się pacjent w celu wykonania badań, pobierze tę informację z systemu informatycznego – wystarczy zgłosić się do niej z dowodem osobistym.
Jednocześnie uprawnieni będą mieli prawo wyboru świadczeniodawcy spośród podmiotów, które zawarły umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia o realizację programu pilotażowego.
Szpital realizuje program codziennie w godzinach; poniedziałki-piątki od 07.00 do 14.00 w soboty i niedzielę w godzinach od 11.00 do 15.00 w budynku szpitala (wejście główne – A ) telefon informacyjny 731 114 122.
Pobieranie materiału biologicznego do badań w ramach programu odbywa się każdego dnia od godz.7.00 (odbiór wyników badań następnego dnia) w Laboratorium Analitycznym Szpitala – wejście D.
Pakiety badań
„Profilaktyka 40 PLUS” zakłada realizację badań diagnostycznych w formie pakietów dedykowanych oddzielnie dla kobiet i mężczyzn oraz pakietu wspólnego.
Pakiet badań diagnostycznych dla kobiet zawiera:
- morfologia krwi obwodowej z wzorem odsetkowym i płytkami krwi;
- stężenie cholesterolu całkowitego albo kontrolny profil lipidowy;
- stężenie glukozy we krwi;
- AlAT, AspAT, GGTP;
- poziom kreatyniny we krwi;
- badanie ogólne moczu;
- poziom kwasu moczowego we krwi;
- krew utajona w kale – metodą immunochemiczną (iFOBT).
Pakiet badań diagnostycznych dla mężczyzn zawiera:
- morfologia krwi obwodowej odsetkowym i płytkami krwi;
- stężenie cholesterolu całkowitego albo kontrolny profil lipidowy;
- stężenie glukozy we krwi;
- AlAT, AspAT, GGTP;
- poziom kreatyniny we krwi;
- badanie ogólne moczu;
- poziom kwasu moczowego we krwi;
- krew utajona w kale – metodą immunochemiczną (iFOBT);
- PSA – antygen swoisty dla stercza całkowity.
Pakiet badań diagnostycznych wspólny:
- pomiar ciśnienia tętniczego;
- pomiar masy ciała, wzrostu, obwodu w pasie oraz obliczenie wskaźnika masy ciała (BMI);
- ocena miarowości rytmu serc